Viac ako 16 rokov riešime projekty priemyslového značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Vláknové laserové značiace zariadenie - SOLARIS e-SolarMark FLS

Vláknový (Fiber) laser eSolarMark FLS je navrhnutý pre statické značenie alebo pre značenie za pohybu "On The Fly".

Značiť je možné na rôzne druhy kovov a plastov vrátane polyetylénu s vysokou hustotou (HDPE), polypropylénu OPP, ABS, nerezovej ocele a titánu. Vďaka svojim malým integračným rozmerom je vhodný pre zabudovanie do výrobných liniek a jednoúčelových strojov. Zároveň vďaka celonerezovému priemyselnému prevedeniu je vhodný do všetkých priemyselných odvetví ako sú elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo a stavebníctvo.

laser fls clanek 4

Princíp vláknového laseru

Princíp spočíva v single-mode diode pumping, ktoré emitujú výkon (malým optickým vláknom) na stranu optického multi mode vlákna (zloženého vlákna s väčším priemerom) a vytvárajú budiace svetlo, ktoré je absorbované v yterbium atómoch v single mode optického vlákna - tzv. Aktívne optické vlákno. A teraz laicky povedané - optické vlákno je aktívne, teda neprenáša len výkon z laserových diód, ale zvyšuje tento výkon. Budiace diódy svietia do veľkého optického vlákna a svetelný tok pôsobí na vlákno, ktoré je umiestnené vo vnútri tohto veľkého vlákna. Vnútorné vlákno obsahuje práve aktívny prvok a tým je yterbium. Budiace optické diódy majú inú vlnovú dĺžku, než je výsledný lúč laseru, ktorý vznikne v aktívnom vlákne umiestnenom v strede veľkého / hrubého vlákna. Viac diód dokáže pumpovať v optickom vlákne vysokú energiu s perfektnou kvalitou lúča. Je tu ešte jeden veľmi dôležitý princíp pre získanie laserového lúča a tým je vysoko výkonný optický zosilňovač. Optický zosilňovač konvertuje malý svetelný signál z budiacich diód do výkonného lúča, často tisíckrát silnejšieho, ale identického ako originál. Zväčšenie výkonu sa dosiahne použitím, tiež, viacerých laserových diód. Je zaujímavé, že teplo generované v optickom vlákne je odvádzané veľkou plochou a nie je potrebné aktívne chladenie. Pretože aktívne vlákno môže len podporovať prenos lasera, kvalita lúča nie je závislá na pracovnom výkone lasera.
K emisii lasera slúži podnet z laserových čerpacích diód a aktívne optické vlákno. Väčšina známych fiber glass laserov pracuje v 1550 nm erbium-doped fiber zosilňovačov. Pre značenie sa používajú lasery 1062 nm v pulznom móde (frekvencie od 20 kHz až 250 kHz) alebo v kontinuálnom móde. Namiesto dvoch rovnobežných zrkadiel sú tu použité Braggovské mriežky. Jedná sa o štruktúry vytvorené priamo na jadre optického vlákna pripísaním UV žiareniu periodické zmeny indexu lomu. Takéto zmeny indexu lomu vytvárajú v optickom vlákne "zrkadla", ktorá odrážajú iba danú vlnovú dĺžku optického žiarenia.

laser fls clanek 3

SOLARIS e-SolarMark FLS

Laser eSolarMark FLS je vybavený autonómnou riadiacou jednotkou, ktorá spĺňa bezpečnostné normy pre ovládanie lasera bez použitia PLC a PC. Autonómna jednotka je vybavená Stop tlačidlom, autorizovaným zapnutím lasera pomocou kľúčov a bezpečnostným ovládaním mechanické záklopky.

 • Výkon lasera: 20 W (pulzný laser)
 • Vlnová dĺžka lasera: 1062 nm
 • Minimálne prevádzkové náklady: nie je potrebný žiadny spotrebný materiál
 • Krytie: IP 52 (celonerezové priemyselné prevedenie)
 • Malé integračné rozmery: vhodný pre zabudovanie do výrobných liniek a jednoúčelových strojov
 • Vláknový laserový zdroj firmy IPG: životnosť laserového zdroja je až 140.000 prevádzkových hodín
 • Skenovacia hlava môže byť v priamom prevedení (Straight) alebo 90 ° (uhlová hlava) s vektorovo Galvo -vychyľovaným laserovým lúčom vhodným pre značenie Datamatrix kódov
 • CE certifikácia
 • Záruka 2 roky
 • Spoľahlivá bezplatná 24 hodinová servisná Hot Line linka je pre vás vždy k dispozícii 7 dní v týždni

K dispozícii je niekoľko možností ovládania. Od plne sieťového ovládania laseru až po ovládanie cez autonómnu riadiacu jednotku s dotykovou farebnou obrazovkou veľkosti 10,4".

laser fls clanek 1

Konštrukcia riadiacej jednotky je plne industriálna s využitím SSD disku. Vybrať si môžete z dvoch typov riadiacich jednotiek:

 • CU0 - s informatívnym malým displejom a štyrmi tlačidlami pre pripojenie s PLC a ovládanie automatom.
 • CU2 - s dotykovou farebnou obrazovkou veľkosti 10,4 "pre plné ovládanie laseru a tvorbu správ na riadiacej jednotke.

Komunikačné rozhranie:

 • Input: rozhranie USB, RS232, Binárne vstupy
 • Output: ovládanie / blokácia bezpečnostného okruhu, stavové signály lasera
 • Jednoduché pripojenie k sieti pomocou Ethernet 10 Base T

Špecifikácia značenia:

 • Rýchlosť značenia 1600 znakov / s (výška znakov 2 mm, závislé na materiáli a objektíve)
 • Typ objektívu F-Theta: LF4 (defaultne dodávaný objektív) značiace pole 100 x 100 mm alebo LF6 s veľkosťou značiaceho poľa 150 x 150 mm

Voliteľná výbava:

 • Odsávacia jednotka
 • Riadiaca jednotka s dotykovým displejom CU2 alebo s alfanumerickou klávesnicou CU0
 • Skenovacie hlava v priamom alebo uhlovom prevedení

laser fls clanek 6

Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru, ktoré Vám ušetrí nemalé peniaze.

Máme riešenie na mieru pre každého!

Elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo.

Dohodnite si schôdzku

Aby sme vám zaistili lepšie užívateľské prostredie, používa tento web súbory cookie. Používaním webu s ich užívaním súhlasíte. Akceptovať