Už od roku 2002 riešime Vaše projekty priemyselného značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Jednoduché aplikovanie etikiet s pneumatickým písmom v 24 hodinovej prevádzke

Každý vie, že prevádzková spoľahlivosť mechanických strojov zvyšuje finančné zisky výroby.

Takéto aplikovanie etikiet v prevádzke 24/7 vyžaduje veľmi spoľahlivé technológie, u ktorých je zaručené, že nebude dochádzať k ich poruchám, ktoré by vyústili k následným prestojom vo výrobe a finančným stratám. Technológiou, ktorá splňuje požiadavky na 24 hodinovú prevádzku, je robustný priemyslový aplikátor etikiet s termotransferovou tlačiarňou NOVEXX ALX 925.

24h aplikovani 1

Analýza projektu ukázala dve požiadavky. Po prvé nahradiť staré, veľmi poruchové zariadenia pre aplikovanie etikiet na balenie káblovej konfekcie. Druhá požiadavka bola napojenie aplikátoru na ERP informačný systém (Enterprise Resource Planning, slovensky Plánovanie podnikových zdrojov) pre vyčítanie dát k tlači.
Riešením je priemyslový aplikátor etikiet NOVEXX ALX 925 pre tlač a aplikáciu etikiet až do šírky 127 mm. Jedná sa o vysoko výkonnú, inteligentnú a flexibilnú termotransferovú tlačiareň s automatickým aplikátorom etikiet. Tento spoľahlivý moderný systém bol vyvinutý pre plnenie dnešných vysokých štandardov pre značenie výrobkov a ich identifikáciu v 24/7 prevádzke, a to bez ohľadu na množstvo produkcie.
Celé zariadenie je napojené na snímač produktu, aby bolo zaistené správne aplikovanie etikety. Keďže povrch balíkov káblovej konfekcie je mierne výškovo variabilný, bolo potrebné vybaviť aplikátor tiež pneumatickým písmom s aplikačnou plôškou LA-TO. Môžete mať najlepšie lepidlo na etikete, ale pokiaľ nevykonáte prítlak etikety, nie je zaručený správny kontakt lepidla s povrchom produktu a etiketa nebude držať. Plôška LA-TO zaistí dostatočný kontaktný prítlak bez ohľadu na miere zmeny povrchu. Voľbou inej dĺžky aplikačného piestu sa dá dosiahnuť až extrémne dlhé aplikovanie na produkt alebo tiež do hlbokých neprístupných miest. Aplikátor môže byť použitý aj pre prekrývanie dier etiketou alebo pre bezpečnostné plombovanie produktu za použitia špeciálnych krehkých etikiet, ktoré sa pri pokuse o odstránenie pretrhnú.

24h aplikovani 2
Implementácia TTR tlačiarne etikiet s aplikátorom NOVEXX ALX 925 do podnikovej siete ERP vyriešila tlač všetkých údajov, ktoré sa posielajú do tlačiarne priamo z MRP (Manufacture Resource Planning) informačného systému spoločnosti. Celé zariadenie je tak plne automatické a nevyžaduje žiadnu obsluhu.

Benefity:

  • Veľmi odolné priemyslové zriadenie určené pre 24 hodinovú prevádzku
  • Žiadny buffering etikiet, tlač etikiet tesne pred aplikáciou
  • Vysoká presnosť aplikovania etikiet
  • Premenná rýchlosť aplikácie závislá na dopravníku s detekciou produktu
  • Ľahké implementovanie do ERP a MRP systémov
  • Voliteľná dĺžka aplikačného ramena
  • Variabilná výška aplikácie, daná pneumatickým systémom

Zaujalo Vás dané riešenie? Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru.

Máme riešenie na mieru pre každého!

Elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo.

Dohodnite si schôdzku

Aby sme vám zaistili lepšie užívateľské prostredie, používa tento web súbory cookie. Používaním webu s ich užívaním súhlasíte. Akceptovať