Už od roku 2002 riešime Vaše projekty priemyselného značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Najväčší výrobca cvičných prúdových lietadiel na svete používa Inkjet Leibinger

Letecký priemysel je jeden z najprísnejšie sledovaných, čo sa týka kontroly a sledovanosti výrobkov, preto musia byť jednotlivé diely vyrobené starostlivo, presne, precízne, a naviac jednoducho vysledovateľné.

K tomu napomáha identifikácia dielov inkjet tlačiarňou Leibinger JET3up, pre ktorú sú dostupné špeciálne atramenty s certifikáciou pre letecký priemysel od Airbusu a Boeingu. Len kúsok za Prahou sa dejú veci nevídané, kedy telesá ťažšie než vzduch lietajú. My už sa nedivíme, veď už princíp vrtuľníka popísal Leonardo da Vinci na svojich nákresoch.

leibinger tryskac

Leibinger inkjet tlačí údaje z nadradeného systému na materiál pod tlakom uchytený na plotri. Materiálom je látka z uhlíkových vlákien pre výrobu karbónových dielov pre vrtuľníky. Karbónové vlákno je dlhý a tenký prameň materiálu o priemere 5-8 μm. Atómy uhlíkového vlákna sú spojené v kryštály orientované paralelne k dlhej ose vlákna. Vďaka tomuto usporiadaniu mikroskopických kryštálov vyniká uhlíkové vlákno svojou veľmi malou hrúbkou, vysokou pevnosťou a dá sa tkať do látky.
Tlačiareň Leibinger dokáže bezkontaktné potlačovať jednotlivé vykreslené alebo priamo už vyrezané produkty plotrom v kompozitnom materiáli. Identifikácia môže byť číslom, textom alebo tiež čiarovým a datamatrix kódom. Každý diel vyrezaný plotrom musí byť označený číslom alebo textom, podľa popisu z nadradeného CAD softwaru. Niektoré vyrezané diely z uhlíkovej tkaniny sú si veľmi podobné, bez identifikácie sú ľahko zameniteľné a dochádzalo by tak k chybám pri následnej výrobe. Výsledným produktom je diel pre helikoptéry Sikorsky, napríklad predná špička pod kabínou, za ktorou je umiestená radarová jednotka.
Vyrezávacia hlava plotra má veľmi veľký rozsah pojazdu, a preto kábel od riadiacej jednotky inkjetu k tlačovej hlave je dlhy celých 6 m. Pri pojazde tlačovej hlavy dochádza k veľmi vysokému zrýchleniu, ktoré dosahuje hodnoty až 2G. Tlačová hlava aj pri tejto extrémnej rýchlosti nestráca schopnosť tlače. Hlava je umiestnená rotačne – rotuje okolo svojej osy, takže tlačí vždy v polohe kolmej k pojazdu. Ploter sa vie posúvať v akomkoľvek smere, teda nie len po 90° , ale aj v iných uhloch. Napríklad v uhle 30 °je úplne bežný. Tlačiarne Leibinger ovládajú tiež špeciálny mód zvaný „Plotter mode“, kedy z tlačiarne strieka atrament po dobu nastaveného signálu k tlači. Vzniká tak súvislá čiara o šírke jednej kvapky, teda tenká linka. V spojení s pohybom plotra je možné vytvárať akýkoľvek naprogramovaný obrazec, napríklad aj tvar prírubových tesnení alebo dokonca grafiky.
Pre letecký priemysel sa používa špeciálny atrament s certifikátom od firiem Airbus alebo Boeing, je ale možné použiť akýkoľvek iný atrament Leibinger, od farebného po špeciálny UV vytvrditelný až po tepelne odolné atramenty. Priemyslová výroba sa mení a už nejde len o kvalitnú výrobu, ale aj spracovanie kreatívnych myšlienok do priemyslovej výroby. Chytrá tlačiareň Leibinger prekonala očakávania v samotnom označení produktu na plotre Zünd.

Benefity:

  • Automatické uzatvorenie trysky „Sealtronics“ pri nečinnosti tlačiarne
  • Celonerezové prevedenie
  • 800 funkcií vrátane špeciálneho plotter módu
  • Atramenty pre letecký priemysel s certifikáciou
  • Odolnosť voči extrémnemu zrýchleniu 2G
  • Prepojenie s nadriadeným systémom PLC a CAD
  • Zünd plotter ako štandardná aplikácia

Zaujalo Vás dané riešenie? Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru.

Máme riešenie na mieru pre každého!

Elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo.

Dohodnite si schôdzku

Aby sme vám zaistili lepšie užívateľské prostredie, používa tento web súbory cookie. Používaním webu s ich užívaním súhlasíte. Akceptovať