Už od roku 2002 riešime Vaše projekty priemyselného značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Najrýchlejšie značenie na svete pomocou JET3up RAPID

Vysoký stupeň automatizácie má za následok zvýšenú produkciu výroby. Bohužiaľ značiace systémy nedokážu s touto rýchlosťou držať krok a celý proces spomaľujú.


Preto Leonardo technology prišiel s tlačiarňou Leibinger JET3up RAPID. Je to jediná priemyselná inkjet vysokorýchlostná tlačiareň na svetovom trhu pracujúca na hranici fyzikálnych možností. Rýchlosť značenia je až 1000 m/min. (60 km/h). To je ako by ste išli v obci autom a tlačili na obrubník súvislý text.

JET3up rapid web1

Extrémne značenie rýchlosťou 1000 m/min.

Táto extrémna rýchlosť je dôležitá predovšetkým pri označovaní káblov, hadičiek, trubiek a pod. Tlač je jasne čitateľná na rôznych povrchoch materiálov.
JET3up RAPID dokáže zvýšiť efektivitu produkcie až o 40% oproti rýchlostným inkjet tlačiarňam dostupných na svetovom trhu a zvýšiť tak zisk výrobným spoločnostiam a o to predsa ide.

Ako JET3up RAPID generuje peniaze

Relatívne malé zvýšenie rýchlosti produkuje veľké zisky zvlášť pre výrobcov káblov. Zvyčajne je potlač kábla kritickým a spomaľujúcim prvkom na extruderovej linke. Predstavme si zvýšenie rýchlosti extruderu na základe zvýšenia rýchlosti potlače. Pokiaľ ide linka na výrobu káblov 500 m / min a s inkjetom Leibinger JET3up RAPID zvýšime rýchlosť produkcie na 1000 m / min, je nárast produkcie dvojnásobný. Za rovnakú 8 hodinovú zmenu vyrobíme dvojnásobok káblov, teda dvojnásobný zisk, respektíve je možné znížiť cenu káblov, pretože čas na jeho výrobu je polovičný. Máme tu mocný nástroj pre generovanie zisku v podobe Inkjet Leibinger JET3up RAPID. Jedná sa o prijateľnú investíciu, ktorá sa vráti v oveľa kratšej dobe ako pri použití bežných inkjetov.

Prečo je tlač s JET3up RAPID na hranici fyzikálnych možností

Tlač s JET3up RAPID je na hranici fyzikálnych možností, ako hydraulických, hydrostatických, elektronických, elektrostatických, tak i vzdušne turbulentných.
Jednoducho povedané nabíjacia matrica pre kvapôčku atramentu neobsahuje len napätie odpovedajúce pozícii kvapôčky, ale je tam aj veľké testovanie a empirické doladenie nabíjacieho napätia, za pomoci vysokorýchlostnej kamery, snímajúcej prelet kvapôčky vzduchom. Kompenzuje sa vznikajúca turbulencia od kvapôčky pred a následne sa dolaďuje pozícia kvapôčky za ňou letiacou.
Je to ako keď ide cyklista z kopca za druhým cyklistom tak, že ho dobieha, až ho vďaka zníženému odporu vzduchu predbehne. Preto sa kompenzuje let kvapaviek správnym načasovaním a nabíjaním.
JET3up RAPID pracuje na limite nie technických možností, ale fyzikálnych vlastností, obmedzujúcich maximálnu rýchlosť tlače, preto je tak výnimočná a svetovo jedinečná.

JET3up rapid web2

Príďte sa presvedčiť na vlastné oči. Tlačiareň bude značiť na veľtrhu AMPER 2017 na našom stánku č. 7.12 v hale V.

Zaujalo Vás dané riešenie? Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru.

Leibingeer JET3up RAPID

Svetovo najrýchlejšia priemyselná atramentová tlačiareň JET3up RAPID pre vysokorýchlostny potlač káblov rýchlosťou až 1200 m/min.

Zobraziť viac informácií