Už od roku 2002 riešime Vaše projekty priemyselného značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Vláknové laserové značiace zariadenie - SOLARIS e-SolarMark FLS

Vláknový (Fiber) laser eSolarMark FLS je navrhnutý pre statické značenie alebo pre značenie za pohybu "On The Fly".

Značiť je možné na rôzne druhy kovov a plastov vrátane polyetylénu s vysokou hustotou (HDPE), polypropylénu OPP, ABS, nerezovej ocele a titánu. Vďaka svojim malým integračným rozmerom je vhodný pre zabudovanie do výrobných liniek a jednoúčelových strojov. Zároveň vďaka celonerezovému priemyselnému prevedeniu je vhodný do všetkých priemyselných odvetví ako sú elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo a stavebníctvo.

laser fls clanek 4

Princíp vláknového laseru

Princíp spočíva v single-mode diode pumping, ktoré emitujú výkon (malým optickým vláknom) na stranu optického multi mode vlákna (zloženého vlákna s väčším priemerom) a vytvárajú budiace svetlo, ktoré je absorbované v yterbium atómoch v single mode optického vlákna - tzv. Aktívne optické vlákno. A teraz laicky povedané - optické vlákno je aktívne, teda neprenáša len výkon z laserových diód, ale zvyšuje tento výkon. Budiace diódy svietia do veľkého optického vlákna a svetelný tok pôsobí na vlákno, ktoré je umiestnené vo vnútri tohto veľkého vlákna. Vnútorné vlákno obsahuje práve aktívny prvok a tým je yterbium. Budiace optické diódy majú inú vlnovú dĺžku, než je výsledný lúč laseru, ktorý vznikne v aktívnom vlákne umiestnenom v strede veľkého / hrubého vlákna. Viac diód dokáže pumpovať v optickom vlákne vysokú energiu s perfektnou kvalitou lúča. Je tu ešte jeden veľmi dôležitý princíp pre získanie laserového lúča a tým je vysoko výkonný optický zosilňovač. Optický zosilňovač konvertuje malý svetelný signál z budiacich diód do výkonného lúča, často tisíckrát silnejšieho, ale identického ako originál. Zväčšenie výkonu sa dosiahne použitím, tiež, viacerých laserových diód. Je zaujímavé, že teplo generované v optickom vlákne je odvádzané veľkou plochou a nie je potrebné aktívne chladenie. Pretože aktívne vlákno môže len podporovať prenos lasera, kvalita lúča nie je závislá na pracovnom výkone lasera.
K emisii lasera slúži podnet z laserových čerpacích diód a aktívne optické vlákno. Väčšina známych fiber glass laserov pracuje v 1550 nm erbium-doped fiber zosilňovačov. Pre značenie sa používajú lasery 1062 nm v pulznom móde (frekvencie od 20 kHz až 250 kHz) alebo v kontinuálnom móde. Namiesto dvoch rovnobežných zrkadiel sú tu použité Braggovské mriežky. Jedná sa o štruktúry vytvorené priamo na jadre optického vlákna pripísaním UV žiareniu periodické zmeny indexu lomu. Takéto zmeny indexu lomu vytvárajú v optickom vlákne "zrkadla", ktorá odrážajú iba danú vlnovú dĺžku optického žiarenia.

laser fls clanek 3

SOLARIS e-SolarMark FLS

Laser eSolarMark FLS je vybavený autonómnou riadiacou jednotkou, ktorá spĺňa bezpečnostné normy pre ovládanie lasera bez použitia PLC a PC. Autonómna jednotka je vybavená Stop tlačidlom, autorizovaným zapnutím lasera pomocou kľúčov a bezpečnostným ovládaním mechanické záklopky.

 • Výkon lasera: 20 W (pulzný laser)
 • Vlnová dĺžka lasera: 1062 nm
 • Minimálne prevádzkové náklady: nie je potrebný žiadny spotrebný materiál
 • Krytie: IP 52 (celonerezové priemyselné prevedenie)
 • Malé integračné rozmery: vhodný pre zabudovanie do výrobných liniek a jednoúčelových strojov
 • Vláknový laserový zdroj firmy IPG: životnosť laserového zdroja je až 140.000 prevádzkových hodín
 • Skenovacia hlava môže byť v priamom prevedení (Straight) alebo 90 ° (uhlová hlava) s vektorovo Galvo -vychyľovaným laserovým lúčom vhodným pre značenie Datamatrix kódov
 • CE certifikácia
 • Záruka 2 roky
 • Spoľahlivá bezplatná 24 hodinová servisná Hot Line linka je pre vás vždy k dispozícii 7 dní v týždni

K dispozícii je niekoľko možností ovládania. Od plne sieťového ovládania laseru až po ovládanie cez autonómnu riadiacu jednotku s dotykovou farebnou obrazovkou veľkosti 10,4".

laser fls clanek 1

Konštrukcia riadiacej jednotky je plne industriálna s využitím SSD disku. Vybrať si môžete z dvoch typov riadiacich jednotiek:

 • CU0 - s informatívnym malým displejom a štyrmi tlačidlami pre pripojenie s PLC a ovládanie automatom.
 • CU2 - s dotykovou farebnou obrazovkou veľkosti 10,4 "pre plné ovládanie laseru a tvorbu správ na riadiacej jednotke.

Komunikačné rozhranie:

 • Input: rozhranie USB, RS232, Binárne vstupy
 • Output: ovládanie / blokácia bezpečnostného okruhu, stavové signály lasera
 • Jednoduché pripojenie k sieti pomocou Ethernet 10 Base T

Špecifikácia značenia:

 • Rýchlosť značenia 1600 znakov / s (výška znakov 2 mm, závislé na materiáli a objektíve)
 • Typ objektívu F-Theta: LF4 (defaultne dodávaný objektív) značiace pole 100 x 100 mm alebo LF6 s veľkosťou značiaceho poľa 150 x 150 mm

Voliteľná výbava:

 • Odsávacia jednotka
 • Riadiaca jednotka s dotykovým displejom CU2 alebo s alfanumerickou klávesnicou CU0
 • Skenovacie hlava v priamom alebo uhlovom prevedení

laser fls clanek 6

Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru, ktoré Vám ušetrí nemalé peniaze.