Viac ako 16 rokov riešime projekty priemyslového značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Leonardo a laser patria k sebe ako chlieb a soľ

Bez atramentu sa dajú značiť potraviny vďaka laserovej technológii od spoločnosti Solaris Laser. Ako jediní a prví v Českej republike zaviedli túto technológiu v pekárni a cukrárni Sázava s výkonným laserom od Leonardo Technology.

Bezkontaktné značenie chleba, bez pridania atramentu a teda bez spotrebného materiálu, úplne bez zápachu a ovplyvnenia chuti chleba - tak to je špecifikácia výhod pre značenie týmto laserom. Stačí tak málo, len skvelý nápad a potom nadštandardná spolupráca s pekárňou uplatňujúcou nové trendy a premýšľajúcou nad marketingom presahujúcom zavedené tradície. Leonardo technology doviedlo takúto spoluprácu k realizácii pracoviska, ktoré ja samostatné, vkladá sa medzi dopravníky a neovplyvňuje rýchlosť produkcie.

znaceni chleba sazava 1
Všetko začalo testami na chlebe, ktorý po aplikovaní laserového žiarenia z laseru Solars úplne bez atramentu prekvapivo zmenil farbu na biele značenie. Prvotná požiadavka pre identifikáciu výrobku a aj atraktívny vzhľad bola vyriešená, teraz nasledovala vlastná inštalácia laseru na dopravník. Tu nás prekvapila vysoká rýchlosť produkcie, ktorá vyžadovala použitie vysokého výkonu laseru.
V ponuke máme štandardne CO2 lasery pre značenie o výkone až 100 W, ktoré sme niekoľkokrát inštalovali do liniek na stáčanie piva do fliaš. Pre značenie chleba nebolo potrebné použiť až tak výkonný laser. Vlastnú grafiku pre značenie vytvára pekáreň Sázava sama na počítači. Jednoduchou variabilitou je možné tlačiť denne rôzne texty, ako mená z kalendára, PF priania alebo aj rôzne grafiky. Laser nepotrebuje údržbu a absencia spotrebných materiálov, ako sú napr. atramenty a riedidla, potom tiež ušetrí náklady a posunie marketing výrobku o pekný kus ďalej.

znaceni chleba sazava 2
História pekárne Sázava siaha až do 90. rokov minulého storočia, kedy sa dvaja spolumajitelia rozhodli postaviť novú, pokrokovú, modernú pekáreň na zelenej lúke. Moderné je i architektonické poňatie budovy s výrobou, ktorá získala ocerenia stavba Pardubického kraja roku 2010. V odborných kruhoch je pekáreň Sázava kvalitou svojich výrobkov a služieb zaraďovaná medzi TOP pekárne Českej republiky. Niektoré produkty ako napríklad veľký konzumný chlieb, pri ktorého výrobe sa používa väčší podiel žitnej múky oproti štandardu, je úplne unikátny a je často kopírovaný, respektíve zmieňovaný s inými výrobkami a tak bolo potrebné jednoducho identifikovať tie lepšie výrobky. Solaris laser a inštalácia od Leonardo technology dokázala zmeniť bežný chlieb na veľmi atraktívny produkt.

znaceni chleba sazava 3

BENEFITY

  • Zníženie nákladov na značenie (nie sú potrebné jedlé etikety)
  • Automatická rýchla aplikácia značenia
  • Individualizácia vlastných produktov pre zatraktívnenie predaja

Zaujalo Vás dané riešenie? Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru.

Máme riešenie na mieru pre každého!

Elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo.

Dohodnite si schôdzku

Aby sme vám zaistili lepšie užívateľské prostredie, používa tento web súbory cookie. Používaním webu s ich užívaním súhlasíte. Akceptovať