Viac ako 16 rokov riešime projekty priemyslového značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Juhočeská Madeta s lasermi Solaris od Leonarda

Značenie bez nákladov na Elopak obaly za použitia pokrokovej laserovej technológie, ako prvé v Českej republike použila spoločnosť Madeta s lasermi Solaris od Leonarda a úspory sú preukázateľné.

Najväčší spracovateľ mlieka v Českej republike, spoločnosť Madeta hľadala spôsob, ako ušetriť náklady na výrobu mlieka. Jedným z procesov vo výrobe mlieka je jeho balenie a následné značenie dátumom výroby, zmenou a číslom linky. Práve inkjet atramentové systémy sú pomerne nákladným zariadením vyžadujúcim starostlivosť o zariadenie, spotrebné materiály ako je atrament a riedidlo a tiež pravidelný servis. Ďalšou stránkou je ekológia výroby. A ako tu ušetriť?

madeta lt 1

Jednoducho nájdene úspory

Zmenou technológie značenia z inkjet na pokrokové nové laserové systémy sa síce musela previesť investícia do značiaceho systému, ktorý nahradil inkjet technológiu, ale následné úspory sú počitateľne. Laser nemá žiadny spotrebný materiál, neleje sa do neho žiadny atrament alebo riedidlo. Životnosť laserovej CO2 trubice je u 10 W laseru 45.000 hodín. Ročné úspory pri 24 hodinovej prevádzke sa pohybujú nad 100.000 kč, čo je markantná úspora.
Viacvrstvový obalový materiál Elopak zachováva svoju sviežosť produktu a jeho dlhodobé chuťové vlastnosti. Z tohto dôvodu nie je možné ho poškodiť tak, aby bol ovplyvnený jeho obsah. Laser preto značí do zvaru dvoch materiálov, a to len do hornej lakovanej vrstvy. Neprepaľuje tak ďalšie vrstvy a neovplyvňuje negatívne obsah.

madeta lt 2

Každý z 5 závodov Madeta má svoje špeciality - produkty, ktoré sa môžu vyrábať pravé a len tam, a nie inde. Pretože len práve tam – a nie inde – ich vedia najlepšie. Sme radi, že práve tam v Madete môžeme ukázať našu najlepšiu laserovú technológiu Solaris.

 Zaujalo Vás dané riešenie? Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru.

 

 

Máme riešenie na mieru pre každého!

Elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo.

Dohodnite si schôdzku

Aby sme vám zaistili lepšie užívateľské prostredie, používa tento web súbory cookie. Používaním webu s ich užívaním súhlasíte. Akceptovať