Viac ako 16 rokov riešime projekty priemyslového značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Najrýchlejšie značenie na svete pomocou JET3up RAPID

Vysoký stupeň automatizácie má za následok zvýšenú produkciu výroby. Bohužiaľ značiace systémy nedokážu s touto rýchlosťou držať krok a celý proces spomaľujú.


Preto Leonardo technology prišiel s tlačiarňou Leibinger JET3up RAPID. Je to jediná priemyselná inkjet vysokorýchlostná tlačiareň na svetovom trhu pracujúca na hranici fyzikálnych možností. Rýchlosť značenia je až 1000 m/min. (60 km/h). To je ako by ste išli v obci autom a tlačili na obrubník súvislý text.

JET3up rapid web1

Extrémne značenie rýchlosťou 1000 m/min.

Táto extrémna rýchlosť je dôležitá predovšetkým pri označovaní káblov, hadičiek, trubiek a pod. Tlač je jasne čitateľná na rôznych povrchoch materiálov.
JET3up RAPID dokáže zvýšiť efektivitu produkcie až o 40% oproti rýchlostným inkjet tlačiarňam dostupných na svetovom trhu a zvýšiť tak zisk výrobným spoločnostiam a o to predsa ide.

Ako JET3up RAPID generuje peniaze

Relatívne malé zvýšenie rýchlosti produkuje veľké zisky zvlášť pre výrobcov káblov. Zvyčajne je potlač kábla kritickým a spomaľujúcim prvkom na extruderovej linke. Predstavme si zvýšenie rýchlosti extruderu na základe zvýšenia rýchlosti potlače. Pokiaľ ide linka na výrobu káblov 500 m / min a s inkjetom Leibinger JET3up RAPID zvýšime rýchlosť produkcie na 1000 m / min, je nárast produkcie dvojnásobný. Za rovnakú 8 hodinovú zmenu vyrobíme dvojnásobok káblov, teda dvojnásobný zisk, respektíve je možné znížiť cenu káblov, pretože čas na jeho výrobu je polovičný. Máme tu mocný nástroj pre generovanie zisku v podobe Inkjet Leibinger JET3up RAPID. Jedná sa o prijateľnú investíciu, ktorá sa vráti v oveľa kratšej dobe ako pri použití bežných inkjetov.

Prečo je tlač s JET3up RAPID na hranici fyzikálnych možností

Tlač s JET3up RAPID je na hranici fyzikálnych možností, ako hydraulických, hydrostatických, elektronických, elektrostatických, tak i vzdušne turbulentných.
Jednoducho povedané nabíjacia matrica pre kvapôčku atramentu neobsahuje len napätie odpovedajúce pozícii kvapôčky, ale je tam aj veľké testovanie a empirické doladenie nabíjacieho napätia, za pomoci vysokorýchlostnej kamery, snímajúcej prelet kvapôčky vzduchom. Kompenzuje sa vznikajúca turbulencia od kvapôčky pred a následne sa dolaďuje pozícia kvapôčky za ňou letiacou.
Je to ako keď ide cyklista z kopca za druhým cyklistom tak, že ho dobieha, až ho vďaka zníženému odporu vzduchu predbehne. Preto sa kompenzuje let kvapaviek správnym načasovaním a nabíjaním.
JET3up RAPID pracuje na limite nie technických možností, ale fyzikálnych vlastností, obmedzujúcich maximálnu rýchlosť tlače, preto je tak výnimočná a svetovo jedinečná.

JET3up rapid web2

Príďte sa presvedčiť na vlastné oči. Tlačiareň bude značiť na veľtrhu AMPER 2017 na našom stánku č. 7.12 v hale V.

Zaujalo Vás dané riešenie? Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru.

Leibingeer JET3up RAPID

Svetovo najrýchlejšia priemyselná atramentová tlačiareň JET3up RAPID pre vysokorýchlostny potlač káblov rýchlosťou až 1200 m/min.

Zobraziť viac informácií

Máme riešenie na mieru pre každého!

Elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo.

Dohodnite si schôdzku

Aby sme vám zaistili lepšie užívateľské prostredie, používa tento web súbory cookie. Používaním webu s ich užívaním súhlasíte. Akceptovať