Už od roku 2002 riešime Vaše projekty priemyselného značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Traceabilita pri výrobe oceľového ložiska motoru

Systémy dosledovateľnosti výroby sú budované v rade priemyslových odvetví. Nie je tomu inak ani pri výrobe súčastí v automobilovom priemysle, ktorý je jedným z najsledovateľnejších v rámci kontroly kvality výroby vôbec.

Všetky výrobky musia byť dosledovateľné až k surovému stavu materiálu. To sa týka aj oceľových ložísk motorov, ktoré sa v rámci výroby, pre splnenie požiadaviek traceability, musia značiť hneď dvakrát.

znaceni loziska traceabilita 1

znaceni loziska traceabilita 2

znaceni loziska traceabilita 3

K značeniu oceľových ložísk sa využívajú dve automatické pracoviská, kde je každé vybavení vláknovým laserom Solaris e-SolarMark EFLS. Tento 20 W Enhanced Fiber Laser Solaris dosahuje energiu pulzu 1mJ a je vybavený ukazovadlom miesta značenia.
Na prvom pracovisku sa značí veľký oceľový diel, z ktorého sú neskôr vyrezané 4 ks oceľových ložísk motoru. Tento diel sa značí do vnútorného rádiusu 2D kódom s číslom. Na druhom pracovisku sa značia už jednotlivé ložiska, ktoré boli vyrezané z oceľového dielu, a to unikátnym číslom z firemnej databázy, ktoré je do laseru posielané z pripojeného PLC.
Všetky dielce sú umiestnené na linku s pásovým dopravníkom, ktorý prechádza uzavretou laserovou kabínou s manipulátorom. Akonáhle vojde diel do kabíny, uchopí ho grip manipulátoru a umiestni pred optiku laseru. Následne dôjde k vypáleniu potrebných údajov z firemnej databázy.
Vypálené údaje do oceľových ložísk sú vďaka laseru Solaris e-SolarMark EFLS veľmi kontrastné a dobre čitateľné po celú dobu životnosti tak namáhaného zariadenia, akým je motor.

Benefity:

  • Celonerezové prevedenie laseru
  • Veľké skúsenosti v oblasti traceability v automobilovom priemysle
  • Malé integračné rozmery
  • Ľahká ovládateľnosť laseru vďaka ovládacej jednotke s veľkým dotykovým displejom
  • Priama komunikácia s PLC a následná tlač z databázy

Zaujalo Vás dané riešenie? Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru.

Máme riešenie na mieru pre každého!

Elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo.

Dohodnite si schôdzku

Aby sme vám zaistili lepšie užívateľské prostredie, používa tento web súbory cookie. Používaním webu s ich užívaním súhlasíte. Akceptovať