Už od roku 2002 riešime Vaše projekty priemyselného značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Identifikáciu solenoidov vyriešil inkjet JEt2Neo a špeciálny atrament

Precízna výroba rôznych typov solenoidov pre hydraulické zariadenia poľnohospodárskych strojov sa líši tak minimálne, že ich následná identifikácia bývala veľmi problematická.

Môžete mať oči ako ostriež, ale niektoré typy solenoidov nie je možné od seba takmer rozpoznať. zároveň ich povrch je pri výrobe mastný a dochádza k oterom solenoidov. Leonardo technology preto prišiel s riešením identifikácie pomocou viditeľnej čiernej bodky pomocou inkjetu Leibinger Jet2Neo so špeciálnym rýchloschnúcim a odolným atramentom.

Selenoid LT web 1

Vďaka svojím malým konštrukčným rozmerom

a nerezovému prevedeniu je inket Leibinger Jet2Neo plne integrovaný do automatického robotického pracoviska a je riadený nadradeným PLC systémom, ktorý vysiela do tlačiarne signál o práve vkladanom solenoide do karuselu.
Rotačný pohyb karuselu je pripojený so snímačom pohybu – encoderom, ktorý zabezpečí vždy identickú polohu značenia na solenoid. Pri vložení solenoidu do karuselu sa aktivuje snímač pohybu, ktorý vysiela signál do inkjetu Leibinger Jet2Neo. Keď sa dá karusel do pohybu, dôjde k vyslaniu signálu a inkjet solenoid bezkontaktne popíše (identifikuje čiernu bodku).
Vzhľadom k prostrediu výroby a následnej manipulácii so solenoidmi, bolo dôležitou požiadavkou na vlastné značenie jeho udržateľnosť na mastných povrchoch a veľmi rýchle zasychanie. Aj tu má Leonardo odpoveď v podobe špeciálneho nepigmentového atramentu, ktorý dokáže penetrovať mastnotou a i na mastnom povrchu zaschnúť behom sekundy a odoláva na mechanický oter.

Selenoid LT web 3

Benefity:

  • Zaujímavý pomer výkon / cena
  • Dotykový displej na ovládanie inkjetu
  • Atrament penetrujúcí cez tenkú vrstvu mastnoty
  • Bezkontaktné značenie nepoškodzujúce výrobok
  • Plne automatický chod s PLC komunikáciou
  • Identifikácia na mastné plochy

Zaujalo Vás dané riešenie? Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru.

Máme riešenie na mieru pre každého!

Elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo.

Dohodnite si schôdzku

Aby sme vám zaistili lepšie užívateľské prostredie, používa tento web súbory cookie. Používaním webu s ich užívaním súhlasíte. Akceptovať