Už od roku 2002 riešime Vaše projekty priemyselného značenia.

Leonardo technology v médiích

V Leonardu se intenzivně věnujeme publikační činnosti v odborných časopisech s internetových portálech. Aktuálně jsme pro Vás napsali následující.

Až 7x lacnejšia priama potlač kartónov oproti aplikovaní etikety

Viete, že priame značenie kartónov sa môže riešiť i inak a lacnejšie než aplikovaním etikety? Znížiť náklady na výrobu sa dá pomocou HiRes tlačiarní ALE určených pre priamu nekontaktnú potllač poréznych materiálov.

Takéto priame značenie je až 7x lacnejšie než aplikovanie etikety. Výrobca „Strážnických brambůrek“ toto vie, a preto tieto tlačiarne v rozmanitej výrobe čipsov nahradili lepení etikiet na skupinové balenia.

ale primy potisk 1

Vo výrobe „Strážnických brambůrek“ sa ešte donedávna využívali pre značenie kartónových obalov etikety, ktoré sa tlačili a lepili na základe jednotlivých EAN kódov z jednej databázy. V rozmanitej výrobe bola tak väčšia pravdepodobnosť, že obsluha mohla urobiť chybu a aplikovať zlú etiketu. Naviac finančný audit ukázal vysoký stav aktív fixovaných na veľké množstvo skladových zásob etikiet. Leonardo uvoľnil peniaze zo skladu náhradou etikiet priamou potlačou.
V rámci zjednodušenia a zlacnenia výroby pri zachovaní vysokých štandardov výroby preto nahradilo lepenie etikiet priame značenie na kartóny pomocou francúzskej HiRes tlačiarne ALE s tlačovou hlavou TC144, ktorá dosahuje výšku tlače až 144 mm a je tak najväčšou tlačiarňou na trhu. Pre náhradu tlačovej technológie bolo potrebne iba vytvoriť novú verziu etikety pre nové zariadenie s prepojením do už existujúcej MRP databáze s doplnením tejto možnosti do Print Manageru v software NiceLabel. Nebolo potrebné chystať desiatky tlačových predlôh a elegantne sa prešlo na nový systém značenia.

ale primy potisk 2
Pre následnú elimináciu chyby pri výberu správnej etikety pre tlač sme prišli s riešením pomocou zákazkovej aplikácie softwaru Nicelabel, kde bol vytvorený kľúčový filter, ktorý obsluhu navedie vždy k práve prebiehajúcej výrobe a k výberu správnej etikety. V prvom rade vyberie obsluha typ „ brambůrek“, následne zvolí príchuť a potom počet balení v kartónovej krabici. Na základe selekcie týchto údajov dôjde k správnemu zostaveniu etikety a k jej vytlačeniu priamo na kartónové balenie. Všetky tieto údaje sa vyčítajú z podnikovej databáze, ktorá je umiestnená na centrálnom serveri. Príprava etikety pre nový produkt je elegantná a skladá sa iba z pridania jedného riadku do databázy.

ale primy potisk 3

Benefity:

  • Úspora nákladov na výrobu
  • Uvoľnenie aktív zo skladových zásob etikiet
  • Eliminácia prípadných chýb obsluhy vďaka sprievodcovi voľby etikety
  • Tlač na vrchnú stranu alebo na bok kartónu
  • Dá sa pripojiť viac tlačových hláv k jednej riadiacej jednotke
  • Jednoduchá tvorba nových etikiet
  • Prepojenie s databázou etikiet s tlačovým manažérom
  • Inteligentný sprievodca voľby etikiet na ovládacej dotykovej obrazovke
  • Prepojenie do ERP a MRP systému so softwarom NiceLabel

Zaujalo Vás dané riešenie? Kontaktujte nás, vytvoríme Vám riešenie na mieru.

Máme riešenie na mieru pre každého!

Elektrotechnika, potravinárstvo, nápojový priemysel, automotive, chémia, kozmetika, mliekarenstvo, zdravotníctvo.

Dohodnite si schôdzku

Aby sme vám zaistili lepšie užívateľské prostredie, používa tento web súbory cookie. Používaním webu s ich užívaním súhlasíte. Akceptovať